24h / 7 dni w tygodniu

+48 531 319 256

zlecenia@cesemergency.pl

Nasza Oferta

Szczegóły dotyczące naszej usługi

CES Emergency Service

Transport Sanitarny „Daleki” w Ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ)

Z transportu „dalekiego” w POZ Pacjent może skorzystać w następujących przypadkach:

kiedy z przyczyn losowych musiałby skorzystać z pomocy medycznej w szpitalu za granicą, a stan zdrowia w momencie wypisu ze szpitala jest stabilny, ale nie pozwalający na samodzielny powrót do domu. Pacjent zostanie przywieziony od granicy Polski do miejsca zamieszkania.

kiedy z przyczyn losowych musiałby skorzystać z pomocy medycznej w zagranicznym szpitalu, a Pacjent wymaga kontynuacji leczenia w kraju, a stan zdrowia pozwala na uzyskanie wypisu i nie ma medycznych przeciwskazań do przewozu ambulansem. Przysługuje Pacjentowi transport od granicy Polski do szpitala, który jest położony najbliżej domu Pacjenta i w którym możliwe jest kontynuowanie leczenia.

kiedy z przyczyn uzasadnionych medycznie Pacjent musi korzystać ze świadczeń konkretnej poradni specjalistycznej oddalonej od miejsca zamieszkania o więcej niż 120 km „tam i z powrotem”, a ogólny stan zdrowia Pacjenta nie pozwalana samodzielne dotarcie do poradni. Transport przysługuje wtedy z miejsca zamieszkania Pacjenta do najbliższego świadczeniodawcy, który udzieli świadczeń i z powrotem.

kiedy Pacjent ze względów medycznych musi skorzystaćz wysokospecjalistycznych świadczeń ambulatoryjnych, które realizowanesą jedynie przez niektóre poradnie, do których odległość z miejsca zamieszkania Pacjenta przekracza 120 km „tam i z powrotem”, a ogólny stan zdrowia nie pozwala na samodzielny dojazd do poradni. Transport przysługuje wtedy od momentu miejsca zamieszkania do poradni i z powrotem.

Aby skorzystać z transportu Pacjent lub Twoja rodzina albo opiekun prawny powinien wystąpić z wnioskiem do dyrektora oddziału wojewódzkiego NFZ. Wniosek należy złożyć w oddziale Funduszu, do którego należy Pacjent. Po rozpatrzeniu wniosku dyrektor oddziału Funduszu wydaje pisemnie stosowną decyzję.

W przypadku transportu związanego z leczeniem poza granicami krajudo wniosku Pacjent musi dostarczyć zaświadczenie sporządzone w języku polskim, a przygotowane przez zagraniczny szpital, który realizował leczenie.

Usługi

Nasza Oferta

Bezpłatny Transport Sanitarny w Ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ)

Pierwsza Pomoc Przedmedyczna

Transport Medyczny i Sanitarny

Zabezpieczenia Medyczne Wydarzeń/Imprez

Transport Krwi i Materiałów Biologicznych

Szczepienia Mobine Przeciwko COVID-19 w ramach NFZ

Testy Antygenowe SARS-CoV-2

Lekarskie Wizyty Domowe

Transport Sanitarny „Daleki” w Ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ)

CES Emergency Service

Nadal Nie Jesteś Pewien? Zapytaj Nas o Ofertę.

Współpraca

Zaufali Nam

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Telefon: +48 531 319 256

Email: zlecenia@cesemergency.pl

Godziny otwarcia: 24h / 7 dni w tygodniu

Adres: ul. Xawerego Dunikowskiego 10, 02-874 Warszawa

Telefon
+48 531 319 256

Email
zlecenia@cesemergency.pl

Godziny otwarcia:
24h / 7 dni w tygodniu

Adres
ul. Xawerego Dunikowskiego 10,
02-874 Warszawa

© 2020 CES Emergency Sp. z o. o.